Centrum Obsługi Klienta działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-19:00 | +48 22 100 99 55.
Ulubione 0

Dodano produkt!

`

Świetne uzupełnienie

Artykuły kupowane przez innych

Antyoksydanty (przeciwutleniacze) – czym są i jakie mają działanie na skórę?

06 cze 2023 | autor: admin

Nieuchwytne i niewidzialne cząsteczki, które odpowiedzialne są za zmarszczki, przebarwienia i przyspieszają procesy starzenia się, w kosmetologii nazywane są wolnymi rodnikami. Są to molekuły podróżujące w celu oderwania elektronu innej cząsteczce, doprowadzając do swoistej reakcji łańcuchowej, ponieważ zawsze w jej wyniku powstaje nowy wolny rodnik. W jaki sposób one działają na skórę?
 Utleniają tłuszcze w naskórku doprowadzając do naruszenia bariery hydrolipidowej, a także niszczą włókna kolagenowe powodując szybsze powstawanie zmarszczek, wpływają na nierównomierną dystrybucję melaniny oraz zaostrzają rumień w przypadku skóry wrażliwej.

Co to są antyoksydanty?

Antyoksydanty to nasza broń w walce z wolnymi rodnikami. Spowalniają lub przerywają zapoczątkowaną przez wolne rodniki reakcje łańcuchowe. Są to substancje mające zdolność oddania kilku elektronów, dlatego są w stanie zneutralizować wolne rodniki, same jednocześnie się nimi nie stając.

Przeciwutleniacze to inna nazwa antyoksydantów. Jakie zatem substancje możemy określić tym mianem w kosmetykach? Tego dowiesz się z dalszej części wpisu.

Właściwości antyoksydacyjne w kosmetykach

Czy warto szukać antyoksydantów w kosmetykach? Oczywiście! Uzupełnianie skóry o takie substancje znacząco ją wesprze (zwłaszcza, jeśli żyjemy w dużych miastach lub/i doświadczamy wielu stresujących sytuacji) i poprawi jej wygląd. Wolne rodniki odpowiadają nie tylko za zmarszczki i przebarwienia, ale także niezdrowy wygląd skóry, tzw. “skórę palacza”. Odpowiednia dawka przeciwutleniaczy nada naszej cerze promienny wygląd i będzie chroniła przed niekorzystnym wpływem wolnych rodników.

Antyoksydacyjne działanie witaminy C i E 

W produkcie Vitamin C+E Serum Dermomedica znajdziesz doskonale znane ze swoich właściwości antyoksydacyjnych substancje – witaminę C i E. W badaniach udowodniono, że serum dwukrotnie zwiększa naturalną, antyoksydacyjną ochronę skóry. Już po 3 dniach stosowania stężenie witaminy C w tkankach osiąga swoje maksimum, co przynosi korzyści takie jak spłycenie zmarszczek, wzmocnienie naczyń krwionośnych i wyrównanie kolorytu skóry. Dodatek witaminy E chroni tłuszcze naturalnie występujące w naskórku przed utlenianiem, a także uszczelnia barierę hydrolipidową.

Odmładzający kwas ferulowy 

Kwas ferulowy to jeden z najsilniej działających kwasów antyoksydacyjnych. Jego zdolność do wymiatania wolnych rodników przekłada się na genialnie efekty ujędrniające i naprawcze. Idealnym kosmetykiem dla skór dojrzałych będzie Stem Cell Rebulding Complex Dermaquest. zawierający między innymi kwas ferulowy, ale także komórki macierzyste oraz Neodermyl®. Taki koktajl składników odżywczych przekłada się na realne działanie produktu, co pokazały badania! Zmarszczki zostały spłycone aż o 15% już po pierwszych 20 dniach kuracji.

Antyoksydacyjna za pomocą floretyny

Nowość wśród składników aktywnych która dopiero co podbija rynek i pojawia się w coraz większej ilości kosmetyków, w marce Dermomedica  była już od dawna w preparacie Phloretin C Serum. Floretyna to silny przeciwutleniacz, ale wykazuje jednocześnie bardzo pozytywny wpływ na skórę tłustą i trądzikową. Sprawia, że znikają grudki, zaskórniki a skóra mniej się błyszczy. W połączeniu z witaminą C i kwasem ferulowym, powstało serum, które szybko stało się ulubieńcem naszych klientów ze skórą problematyczną, w przebiegu trądziku różowatego i wieku dorosłego.

Antyoksydacyjna bez witaminy C?

Większość produktów o działaniu przeciwutleniającym zawiera witaminę C. Jednak wiemy, że są osoby, które źle reagują na ten składnik, niezależnie od jego formy. Osobnicza nadwrażliwość często objawia się grudkami i stanami zapalnymi. Nie pozostajemy obojętni i na takie potrzeby – specjalnie dla nich powstało Copper Multipeptide Serum Dermomedica. Zawarty tripeptyd miedziowy wykazuje bardzo duży potencjał przeciwzapalny i antyoksydacyjny. Serum daje podobny „efekt glow” jak sera z witaminą C.

Cera po użyciu jest odżywiona, a jej koloryt jest wyrównany, co jest zauważalne już po pierwszym użyciu.

Czy warto więc stosować antyoksydanty? Oczywiście, że tak! Zwłaszcza, jeśli żyjesz w dużym mieście, gdzie ilość wolnych rodników jest zdecydowanie większa. Są one jedną z głównym przyczyn starzenia się skóry razem z promieniowaniem UV. Pamiętaj tylko, aby w dziennej pielęgnacji aplikować na nie kremy z filtrem o współczynniku minimum SPF 30.
Wybierz dla siebie idealne serum i stosuj je w codziennej pielęgnacji, a jeśli nadal masz wątpliwości, nasi Kosmetolodzy chętnie doradzą i ułożą dla Ciebie rutynę pielęgnacyjną – 22 100 99 55.