Szanowni Klienci, zachęcamy do kontaktu z naszym Centrum Obsługi Klienta pod numerem +48 22 100 99 55 w godzinach 9:00-19:00.
Ulubione 0

Dodano produkt!

`

Świetne uzupełnienie

Artykuły kupowane przez innych

Jak dbać o włosy, gdy nadmiernie wypadają?

06 cze 2023 | autor: admin

Jak dbać o włosy, gdy nadmiernie wypadają?

Problem nadmiernego wypadania włosów, a potem łysienia dotyczy coraz większej ilości zarówno mężczyzn jak i kobiet. Bardzo ważne jest przyjrzenie się własnemu organizmowi, wykonanie odpowiednich badań laboratoryjnych i znalezienie przyczyny.

Nie mniej jednak, przy problemie nadmiernego wypadania włosów bardzo istotna jest pielęgnacja, ale nie tylko samej łodygi włosa, a przede wszystkim skóry głowy.

1.      Mycie i peeling skóry głowy

Kondycja skóry głowy jest kluczowa. Wpływa na nią odpowiednie jej oczyszczanie i nawilżanie. Praktyka pokazuje, że większość osób w nieprawidłowy sposób myje głowę, bo skupia się na samych włosach, a nie na skórze głowy. Może to skutkować wolnym wzrostem włosów, pojawieniem się łupieżu i stanów zapalnych.

Jak zatem należy myć głowę?

Należy bardzo dobrze zmoczyć włosy jak i skórę głowy. Następnie rozłożyć szampon bardzo dokładnie na całą powierzchnię i wykonać kilku minutowy masaż, uwzględniając wszystkie miejsca na owłosionej skórze głowy. Pamiętajmy, że preparat potrzebuje pobyć na skórze kilka minut, aby mógł na nią zadziałać.
Szampon należy dokładnie spłukać ciepłą wodą (nie gorącą) i etap mycia należy powtórzyć. Tak jak skórę twarzy należy myć dwuetapowo, tak również ta zasada dotyczy mycia skóry głowy.

Aby mieć pewność, że skóra zostanie dobrze oczyszczona bez efektu przesuszenia rekomendujemy stosowanie Dermomedica Clarifying Azelaic Shampoo.
Szampon bazuje tylko na bardzo łagodnych środkach myjących (bez SLS i SLES), a optymalne stężenie kwasu migdałowego i azelainowego doskonale oczyszcza skórę z zanieczyszczeń (również łupieżu), stabilizuje mikrobiom, łagodzi stany zapalne i zapobiega miniaturyzacji mieszków włosowych (zapobiega wypadaniu). Szampon może być stosowany przy każdym myciu głowy, natomiast raz w tygodniu warto go zastosować jako peeling. Przy takim zastosowaniu należy pozostawić go przy drugim myciu głowy na 8-10 minut (nie dłużej) i spłukać. Wykonywanie peelingu skóry głowy raz w tygodniu oczyści skórę dogłębnie, tak aby można było stosować odpowiednie sera i wcierki zapobiegające wypadaniu i wpływające na porost nowych i grubych włosów.

Częstotliwość mycia skóry głowy powinna być dostosowana indywidualnie. Ważne, aby nie dopuszczać do momentu, w którym skóra głowy między jednym, a drugim myciem zaczyna swędzieć.

2.      Nawilżanie skóry głowy

Bardzo często okazuje się, że skóra głowy potrzebuje wsparcia w postaci nawilżania. Nieprawidłowa pielęgnacja, używanie preparatów do stylizacji włosów, suchych szamponów, wpływa na wysuszenie i stany zapalne na głowie. Z pomocą przychodzi Dermomedica Ceramide AXT Hair Conditioner, kosmetyk 2w1, który służy jako odżywka na łodygę włosa jak i maska na skórę głowy.

W formule znajduje się Biotynoyl Tripeptide-1, który jest stabilnym kompleksem tripeptydu i biotyny. Wpływa on na poprawę mikrocyrkulacji w okołomieszkowych naczyniach włosowatych, dzięki czemu zwiększa poziom odżywienia brodawki włosa. Wykazuje również działanie hamujące na 5-α-reduktazę (enzym uczestniczący w przekształceniu testosteronu w dihydrotestosteron), dzięki czemu redukuje skutki androgennego wypadania włosów. Zmniejsza również nadmierne wydzielanie łoju w obrębie skóry głowy. Połączenie astaksantyny z witaminą E i kwasu alfa-liponowego chroni cebulki i same włosy na całej ich długości przed czynnikami zewnętrznymi, łagodzi również podrażnienia skóry głowy.

3.      Serum stymulujące wzrost nowych włosów

Na rynku jest sporo tak zwanych „wcierek” na skórę głowy, które bazują głównie na wyciągach roślinnych. Przełomem są jednak wcierki oparte o tripeptydy GHK, które zaliczane są do faktorów wzrostu. Modulują one bardzo wiele reakcji biochemicznych, zachodzących w skórze i mieszku włosowym, przyczyniając się do ograniczenia wypadania włosów jak i stymulacji wzrostu włosów.
Tripeptydy GHK to bardzo inteligentne cząsteczki o ponadprzeciętnej efektywności i bardzo dobrym przenikaniu. Przy nadmiernym wypadaniu włosów warto zainteresować się tripeptydem miedziowym oraz tripeptydem biotyny, które pełnią rolę faktorów wzrostu, wpływają na lepsze ukrwienie skóry głowy jak również hamują i odwracają miniaturyzację mieszków, prowadzącą do łysienia androgenowego.

W odniesieniu do skóry głowy, wszechstronne działanie wykazuje tripeptyd miedziowy-1 GHK-Cu. Przyspiesza produkcję nowych naczyń włosowatych w skórze głowy zwiększając dopływ tlenu i składników, aby pobudzić wzrost włosów. Dodatkowo stymuluje i przedłuża fazę wzrostu włosa, zapobiega miniaturyzacji, a nawet jest w stanie ją odwrócić, dzięki temu, że jest inhibitorem 5-alfa-reduktazy obu typów. Oprócz tego, tripeptyd miedziowy-1 działa silnie antyoksydacyjnie, a jego działanie przeciwzapalne porównywalne jest do substancji farmakologicznych. Tripeptyd miedziowy-1 jest jedną z najlepszych substancji do stosowania na skórę głowy w celu zapobiegania wypadania włosów jak i stymulowania wzrostu nowych.

Należy pamiętać, że stosowanie serum czy wcierki na skórę głowy nie ma sensu, jeśli nie będzie dokładnie oczyszczana i peelingowana przynajmniej raz w tygodniu.

Dermomedica Cosmeceuticals opracowała dwie formuły serum na skórę głowy: Growth Hair Nutrition Serum i Growth Hair Zinc Serum, które w swojej formule zawierają te dwa innowacyjne faktory wzrostu dla włosów.

Pierwsze z nich jest przeznaczone dla skóry normalnej i suchej, drugie bardziej sprawdzi się dla mieszanej i skłonnej do przetłuszczania się oraz do stosowania w obrębie skóry brody dla mężczyzn. Efektywność formuł jest bardzo wysoka, ponieważ już po kilku tygodniach widoczne są nowe włosy, które wyróżniają się grubością jak i odpornością na uszkodzenia. Oba sera są bardzo silnym wsparciem dla kuracji trychologicznych, ze względu na wielopłaszczyznowe działanie.

Skóra głowy podczas nadmiernego wypadania włosów potrzebuje specjalistycznej pielęgnacji. Dlatego wybierając preparaty pielęgnacyjne warto postawić na marki terapeutyczne, które wykorzystują substancje o potwierdzonym działaniu naukowym, dzięki czemu ich efektywność i satysfakcja ze stosowani jest bardzo wysoka.