Centrum Obsługi Klienta działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-19:00 | +48 22 100 99 55.
Ulubione 0

Dodano produkt!

`

Świetne uzupełnienie

Artykuły kupowane przez innych

Jak usunąć rozstępy i blizny? Polecane kosmetyki

06 cze 2023 | autor: admin

Jak usunąć lub zminimalizować rozstępy i blizny? 

Każda osoba która kiedykolwiek borykała się z jednym z tych problemów zadaje sobie to pytanie. Blizny po trądziku i rozstępy potrafią odebrać pewność siebie  i często nie da ich zakryć makijażem.
W dzisiejszym wpisie poznacie nieco niekonwencjonalne wykorzystanie naszych produktów z retinolem oraz zdradzimy wam nasze triki bazujące na latach stosowania naszych kosmetyków.

Rozstępy a blizny – jaka jest różnica?

Rozstępy powstają w wyniku rozerwania włókien kolagenowych i elastynowych na poziomie skóry właściwej. Zauważamy wtedy czerwone, piekące zmiany. Odczuwamy w tym miejscu często świąd i napięcie skóry. To najlepszy moment aby rozpocząć pielęgnację, wyposażyć kosmetyczkę w kremy na rozstępy lub inne produkty które silnie pobudzą regeneracje naszej skóry, a zwłaszcza kolagenu.

Jednak najczęściej mamy problem z rozstępami utrwalonymi, w postaci białych, podłużnych zmian na skórze. Praca nad zminimalizowaniem ich jest dłuższym procesem, niż w przypadku fazy, gdy dopiero się tworzą i mają ciemne zabarwienie.

Często używamy sformułowania blizny po rozstępach, jednak nie jest ono poprawne z punktu widzenia kosmetologii. Blizna w przeciwieństwie do rozstępów, powstaje w wyniku urazu mechanicznego, np. podczas samodzielnej próby usuwania stanów zapalnych. Podstawową różnicą jest więc to, że rozstępy pojawiają się „od wewnątrz skóry” i są związane z czynnikami takimi jak: wahania hormonalne, ciąża, szybkie przybranie na wadze. Blizny z drugiej strony, pojawiają się na skutek zewnętrznego uszkodzenia skóry, najczęściej mechanicznego.

Jak usunąć blizny po trądziku? Kosmetyki na blizny potrądzikowe

Po wyleczeniu trądziku zdarza się, że skóra jest oczyszczona, ale pozostają na niej nieestetyczne, blizny i przebarwienia. Aby rozjaśnić blizny do pielęgnacji warto wprowadzić kwas glikolowy, który doskonale wyrównuje koloryt oraz fakturę skóry. Wypróbuj Glyco Gel Cleanser marki Dermaquest, który zawiera aż 15% kwasu glikolowego i może być stosowany codziennie. Takie regularne mikrozłuszczane podczas mycia doskonale niweluje przebarwienia i drobne blizny.

Przy głębokich bliznach, kiedy mamy widoczne ubytki w skórze same kwasy AHA nie wystarczą. Sięgamy wtedy po substancje, która ma zdolność bardzo głębokiej penetracji, uruchomienia procesów odnowy i stymulacji produkcji nowego kolagenu i elastyny – retinol. Doskonale sprawdzą się 1% Retinol Pads. Dzięki zawartości alkoholu penetracja składnika aktywnego jest jeszcze głębsza. Nie sięgaj jednak po ten kosmetyk jeśli masz skórę wrażliwą lub jesteś w ciąży. Pamiętaj o fotoprotekcji (przynajmniej SPF 30) i wybudowaniu tolerancji na retinol. Ten kosmetyk stosujemy początkowo tylko 2 razy w tygodniu i stopniowo zwiększamy częstotliwość.

Co na rozstępy? 

Kosmetyki na rozstępy powinny być bogate w składniki aktywne i pobudzać naszą skórę do regeneracji. Tutaj możemy sięgnąć po kwas glikolowy w formie kremu – GlycoBrite Hand and Body zawiera go aż 10%. Będzie działał przeciwstarzeniowo, wyrównywał koloryt skóry oraz intensywnie wygładzał.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na ciało stosować 1% Retinol Pads, jednak na redukcje tak głębokich zmian jakimi są rozstępy, warto sięgnąć po większe stężenie. Retinol Peptide Youth Serum zawiera aż 4% czystego retinolu, ujędrniające peptydy biomimetyczne, witaminę C oraz komórki macierzyste. Jest to idealne serum wspomagające niwelowanie rozstępów na biuście, dodatkowo zapewnia efekt ujędrnienia i dogłębnego nawilżenia.

Preparaty na blizny i rozstępy – odpowiednia suplementacja 

Stymulacja procesu wytwarzania nowego kolagenu i elastyny za pomocą retinolu, może zostać uzupełniona działaniem na te procesy od wewnątrz. Suplementacja TimeCapsule marki Hush&Hush przyspiesza procesy regeneracyjne tkanek, poprawia elastyczność skóry, przyspiesza procesy gojenia się oraz dostarcza niezbędnych składników odżywczych. Jednak przede wszystkim, jest źródłem kolagenu morskiego, wykazującego bardzo duże powinowactwo do kolagenu ludzkiego oraz argininy, która stymuluje syntezę keratyny. Dzięki temu, kapsułki zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się i znacznie uelastyczniają skórę, co sprawia, że pielęgnacja nastawiona na niwelowanie blizn i rozstępów jest znacznie skuteczniejsza.