Centrum Obsługi Klienta działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-19:00 | +48 22 100 99 55.
Ulubione 0

Dodano produkt!

`

Świetne uzupełnienie

Artykuły kupowane przez innych

Jak wzmocnić włosy? Sposoby na wzmocnienie włosów.

06 cze 2023 | autor: admin

Jak wzmocnić włosy? Sposoby na wzmocnienie włosów

Piękne, gęste i lśniące włosy to marzenie niejednej z nas. W jaki sposób możemy wzmocnić włosy oraz ograniczyć ich wypadanie? Powinniśmy skupić się na odpowiedniej pielęgnacji i odżywieniu organizmu od wewnątrz, a jeśli nie zauważymy efektów, to należy wykluczyć potencjalne choroby (łysienie androgenowe, telogenowe, plackowate itd.). Jednak choroby skóry głowy to marginalny procent powodów dla których nasze włosy są osłabione lub wypadają.

Wypadanie włosów – najczęstsze przyczyny

Poza wyżej wymienionymi schorzeniami, odpowiedzą na pytanie czemu wypadają włosy mogą być:

  • Leczenie retinoidami, antybiotykami, sterydami lub przejście Covid-19.
  • Zmiany hormonalne, np. podczas ciąży.
  • Niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto
  • AZS lub ŁZS obejmujący owłosioną skórę głowy.
  • Niedobory w codziennej diecie (siarki, biotyny, witamin z grupy B).
  • Zła pielęgnacja (nieodpowiednia częstotliwość mycia skóry głowy, brak odpowiedniego zadbania o kondycje końcówek włosów itd.)
  • Uszkodzenia włosów przez czynniki mechaniczne, chemiczne lub fizyczne (niedelikatne rozczesywanie włosów, narażenie na promieniowanie UV oraz słoną lub chlorowaną wodę itd.)

Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Zacznij od odpowiedniej pielęgnacji, wzbogacenia diety w składniki budulcowe dla włosa oraz pobudzenia krążenia w skórze głowy za pomocą masaży. Krew jest bardzo ważnym czynnikiem transportowym w naszym organizmie – dostarcza nie tylko tlen, ale wszystkie składniki odżywcze, dlatego jeśli zaczniemy masować skalp przynajmniej kilka razy w tygodniu zauważymy znaczne wzmocnienie włosów i ograniczenie ich wypadania. Warto wykorzystać w tym celu specjalny masażer do skóry głowy. Dlaczego? Masaż będzie dużo przyjemniejszy, szybszy i skuteczniejszy niż ten, wykonany samymi palcami. Taki masaż możesz wykonać np. podczas mycia skóry głowy po nałożeniu szamponu. My rekomendujemy stosowanie Scalp Massager razem z odżywczym serum do skóry głowy.

Jak wzmocnić włosy? Preparaty na porost włosów

Growth Hair Nutrition Serum to bezalkoholowa wcierka do skóry głowy. Zawiera w składzie innowacyjne kompleksy peptydowe, które regulują prawidłowy przebieg faz wzrostu włosa. Dba więc nie tylko o dopiero pojawiające się włosy, ale odżywia też te istniejące. Najciekawszym składnikiem serum jest połączenie tetrapeptydu i biotyny – Biotynoyl Tetrapeptide-1. Zapewnia on odpowiednie odżywienie włosów oraz ogranicza wypadanie związane z zaburzeniami hormonalnymi oraz zmniejsza przetłuszczanie się skóry głowy. Zawarte antyoksydanty chronią cebulki przed szkodliwym wpływem wolnych rodników, a łagodzące polihydroksykwasy regulują procesy keratynizacji oraz dostarczają składniki aktywne wgłąb skóry.

Psst. Wcierkę możecie kupić razem z masażerem w korzystnym zestawie.

Suplementy na porost włosów

W intensywnym biegu czasami nawet nie zauważamy, kiedy przestajemy dostarczać organizmowi niezbędne składniki odżywcze. W naszej codziennej diecie brakuje warzyw, owoców i orzechów, a czasami nawet pomimo tego, że znajdują się one w jadłospisie – to mogą być niskiej jakości lub być przetworzone, przez co pozbawione istotnych mikro i makro elementów. Suplementacja odpowiednich składników może okazać niezbędna. DeeplyRooted marki Hush&Hush to nutraceutyk o udowodnionym klinicznie działaniu, nasz naturalny sposób na porost i wzmocnienie włosów. Sprawdzi się nie tylko dla osób z problemem osłabionych i wypadających włosów, ale może być stosowany także: po przeszczepie włosów, w przebiegu łysienia androgenowego, telogenowego, w trakcie kuracji trychologicznych jak mezoterapia, mikronakłuwanie, osocze bogatopłytkowe oraz leczenie światłem LED. W składzie znajdziemy bardzo dobrze przyswajalny jod (z wodorostów), kompleks witamin na włosy, jak A, C, D i B, biotynę, kwas pantotenowy, wodę z kokosa, ekstrakt z korzenia ashwagandy i wiele więcej dobroczynnych składników. Klinicznie udowodniono, że po 3 miesiącach przyjmowania DeeplyRooted nastąpiła poprawa wzrostu włosów (91%), poprawa objętości włosów (78%) oraz włosy stały się widocznie lepszej jakości (81%).

Co na wypadanie włosów? Podsumowanie 

Odpowiednia pielęgnacja i suplementacja sprawdzonymi klinicznie preparatami znacząco poprawi wygląd naszych włosów, przyspieszy ich wzrost i zagęści je. Warto sprawdzić, czy wymienione tutaj przyczyny nadmiernego wypadania włosów nie dotyczą Ciebie – wtedy należy połączyć te czynności z zaleconą przez lekarza kuracją.