Centrum Obsługi Klienta działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-19:00 | +48 22 100 99 55.
Ulubione 0

Dodano produkt!

`

Świetne uzupełnienie

Artykuły kupowane przez innych

Melasma – jak się pozbyć uporczywych przebarwień?

10 sty 2024 | autor: admin

Uporczywe, brązowe przebarwienia na skórze, zwane melasmą, stanowią częsty problem dla wielu osób, zwłaszcza na czole i policzkach. Te nieestetyczne plamy często są rezultatem fluktuacji hormonalnych, występujących na przykład w czasie ciąży lub menopauzy. Wpływ na ich nasilenie ma również ekspozycja na promieniowanie słoneczne. Walka z melasmą może być trudna, ale w tym artykule przedstawimy skuteczne metody oraz produkty, które pomogą Ci pozbyć się tego problemu raz na zawsze.

Co to jest melasma?

Melasma, zwane również ostudą, to brązowe przebarwienia o nieregularnym kształcie, zazwyczaj występujące na czole, skroniach, policzkach, dekolcie i dłoniach – obszarach często wystawionych na działanie promieni słonecznych.

Przyczyny melasmy

Melasma to niezapalne zmiany skórne wynikające z nadprodukcji melaniny przez naszą skórę. Melaninę produkują melanocyty, będące komórkami w warstwie podstawnej naskórka. Dlatego takie przebarwienia są bardzo ciężko usuwalne, mało składników i produktów ma szanse dotrzeć tak głęboko w skórę. Samo przebarwienie powstaje w skutek nadmiernej produkcji melaniny, często na skutek zmian hormonalnych wywołanych np. ciążą, lekami, antykoncepcją hormonalną, menopauzą itd.

Jak się pozbyć brązowych przebarwień?

Kluczem jest odpowiednia pielęgnacja połączona z zabiegami w gabinecie (w przypadku opornych zmian) oraz rzetelna ochrona przeciwsłoneczna. Jak już wiesz ze wstępu, promieniowanie słoneczne zdecydowanie nasila przebarwienia. Dlatego stosowanie przez cały rok kremu SPF 50 jest niezbędnym elementem pielęgnacji skóry z melasmą. Istnieją także naukowe przesłanki, że światło HEV wpływa na pogorszenie jej stanu i utrwalenie się przebarwień.

Wybierając SPF zwróć uwagę na zastosowane w nim filtry. Niektóre badania naukowe sugerują, że filtry chemiczne będą gorszym wyborem, gdyż nasilają przebarwienia takie jak melasma. Z tego powodu lepiej postawić na bezpieczniejszą alternatywę, jaką są filtry fizyczne / mineralne. Każdy krem SPF marki Dermomedica bazuje wyłącznie na filtrach fizycznych i zapewnia szeroką ochronę przed promieniowaniem UVA i HEV. Dla osób walczącymi z przebarwieniami szczególnie polecamy Peptide Mineral Cream SPF 50.

Inhibitory tyrozynazy – czyli co zwalczy melasmę?

Przebarwienia na twarzy to często trudny problem. Aby skutecznie im przeciwdziałać, warto sięgnąć po kosmetyki zawierające inhibitory tyrozynazy. Są to aktywne składniki, które hamują enzymy zwane tyrozynazami, odpowiedzialne za produkcję melaniny. Kwas kojowy, kwas azelainowy i hydrochinon to najskuteczniejsze inhibitory tyrozynazy.

Jaki krem na melasmę wybrać?

W codziennej pielęgnacji skóry z melasmą warto skoncentrować się na ochronie przeciwsłonecznej i antyoksydacji. Na noc warto natomiast sięgnąć po kremy zawierające silne składniki aktywne. Sylimarin Reti C Glow Cream to idealny wybór. Zawiera kapsułkowany retinol, który stymuluje produkcje kolagenu i elastyny, co wzmacnia i ujędrnia skórę. Dodatkowo ma właściwości rozjaśniające przebarwienia. Zastosowane stężenie 2% jest bardzo skuteczne, a dzięki technologii kapsułkowania retinolu ma niski potencjał drażniący. Przełomem technologicznym jest zastosowanie sylimaryny, która regeneruje uszkodzenia wywołane promieniowaniem UV, redukuje stres oksydacyjny oraz działa przeciwzapalnie. Jest też niezwykle skuteczna w niwelowaniu melasmy, a jej stosowanie daje efekty zbliżone do hydrochinonu.

W formulacji nie zapomniano o klasyku rozjaśniania przebarwień – witaminie C. Jest ona silnym antyoksydantem, który pomaga regulować produkcje melaniny i zmniejsza widoczności brązowych przebarwień.

Melasma – podsumowanie

Usuwanie melasmy może być trudne, ale warto podjąć wysiłek. Odpowiednia pielęgnacja, stosowanie skutecznych składników oraz ochrona przed promieniowaniem to klucz do sukcesu. Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze idealnej pielęgnacji, skonsultuj się z doświadczonym kosmetologiem pod numerem 22 100 99 55.

Pamiętaj, że każda skóra jest inna, dlatego dojście do skutecznych rezultatów może wymagać cierpliwości i regularności w pielęgnacji.