Szanowni Klienci, zachęcamy do kontaktu z naszym Centrum Obsługi Klienta pod numerem +48 22 100 99 55 w godzinach 9:00-19:00.
Ulubione 0

Dodano produkt!

`

Świetne uzupełnienie

Artykuły kupowane przez innych

Mity o pielęgnacji skóry, które szkodzą Twojej cerze!

29 mar 2024 | autor: Urszula Wołoszyn

Chociaż w obecnych czasach informacji na temat prawidłowej pielęgnacji skóry jest wiele, to bardzo często możemy natknąć się na mity, które niewiele mają wspólnego z prawdą. W dzisiejszym wpisie przedstawimy najczęściej powielane mity na temat pielęgnacji skóry, abyś już więcej nie dał(a) się nabrać!

 

MIT 1: Rano wystarczy umyć skórę samą wodą/nie trzeba myć skóry.

Jak często słyszała/eś to stwierdzenie? Niestety, nie jest ono prawdziwe.

Po nocy nasza skóra również potrzebuje oczyszczenia preparatami do tego przeznaczonymi. Na jej powierzchni rano znajduje się sebum nagromadzone przez noc, bakterie i kurz z poduszki a także pozostałości produktów pielęgnacyjnych, które nałożyliśmy wieczorem. Dlatego też bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie, tak aby nakładane kolejno preparaty były aplikowane na czystą skórę. Pamiętajmy też, że sama woda nie myje! Nie posiada ona właściwości emulgujących cząsteczki brudu i kurzu, a to właśnie kosmetyki, które posiadają  w składzie związki powierzchniowo czynne, mają możliwość skutecznego oczyszczenia skóry. Czy samą wodą jesteś w stanie umyć włosy? No właśnie! 😊

Jeśli nie wiesz, jakie preparaty do oczyszczania wybrać, skonsultuj się z naszym kosmetologiem lub zajrzyj do naszego wpisu o oczyszczaniu dwuetapowym, gdzie znajdziesz także uniwersalne zestawy, takie jak np. Dermomedica Lipid Control Cleanser + Snail Foam Cleanser.

 

MIT 2: Witamina C nie może być stosowana na dzień.

Wręcz przeciwnie, powinna! Mit ten może wywodzić się z dawnych formuł kosmetyków, które opierały się na alkoholu i wielu dodatkach zapachowych, aby zakryć nieprzyjemny zapach utleniającej się witaminy C. Wiązało się to z wieloma reakcjami alergicznymi po kontakcie ze słońcem. Obecnie stosowane jej formuły różnią się technologicznie, wykazują większe bezpieczeństwo i skuteczność, i jak najbardziej – mogą być stosowane w pielęgnacji porannej. Witamina C jest antyoksydantem, który chroni nas przed działaniem wolnych rodników, na które jesteśmy narażeni w największej mierze właśnie w dzień. Dlatego też stosowanie witaminy C rekomendujemy na dzień pod krem z filtrem. Na start możesz postawić na serum Dermomedica Tranexamic C Serum, które zawiera amfifilową formę witaminy C, bezpieczną nawet dla skór wrażliwych!

 

MIT 3: SPF stosujemy tylko latem lub na wakacjach.

To mit, który na szczęście cieszy się coraz mniejszą popularnością, jednak nadal wiele osób uważa, że stosowanie kremów z filtrem jest konieczne tylko latem. Do naszej skóry dociera promieniowanie UVB, które odpowiedzialne jest za tzw. opaleniznę i rzeczywiście, jest go najwięcej w miesiącach o największym nasłonecznieniu. Jednak to promieniowanie UVA odpowiedzialne jest w głównej mierze za fotostarzenie, ponieważ działa ono głębiej – aż do skóry właściwej, a jego działanie jest przez cały rok tak samo silne i dociera do nas nawet w pochmurne dni. Ma ono zdolność przenikania również przez szyby i okna samochodowe, które skupiają promieniowanie w jednorodna wiązkę, jak soczewka. Pamiętasz ze szkoły eksperymenty z lupą i kartką papieru? Dlatego też, aby cieszyć się zdrową skórą i zapewnić jej bezpieczeństwo jak najdłużej, pamiętaj o stosowaniu foto protekcji przez cały rok, np. Dermomedica Resveratrol Mineral Cream SPF 30!

 

MIT 4: Tłusta skóra nie potrzebuje nawilżania.

Ten mit szkodzi wielu osobom ze skórą tłustą lub mieszaną, które, chcąc pozbyć się swojego problemu z przetłuszczaniem, unikają nawilżania skóry w obawie o pogorszenie jej kondycji. Każda skóra potrzebuje nawilżania i jeśli jej go nie dostarczamy, zacznie produkować jeszcze większą ilość sebum, aby chronić się przed ucieczką wody z naskórka. Oczywiście, dla skór tłustych możemy dobrać preparaty nawilżające o lekkiej konsystencji tak, aby szybko się wchłaniały i nie pozostawiały tłustej warstwy. Nawilżanie jest to element obowiązkowy codziennej pielęgnacji i nie możemy o nim zapominać!

 

MIT 5: Tonik jest niezbędnym etapem w naszej pielęgnacji.

Główną rolą toniku jest przywrócenie naturalnego pH naszej skórze. Jeśli jednak do etapu oczyszczania stosujemy produkty o fizjologicznym pH, które nie zaburzają warstwy ochronnej, to nie ma potrzeby regulować poziomu pH za pomocą toniku. Preparaty z silnymi detergentami (które kiedyś niestety były jedynymi dostępnymi na rynku) zaburzały pH naszej skóry, dlatego tonik przez długi czas faktycznie był niezbędnym kosmetykiem w codziennej pielęgnacji. Aktualnie możemy pominąć ten etap, o ile bazujemy na odpowiednich produktach myjących, nie mających wpływu na pH naszej skóry.

 

MIT 6: Żeby nasza pielęgnacja była skuteczna, potrzebujemy wielu kosmetyków.

Nie zawsze więcej znaczy lepiej. Mało tego – w przypadku pielęgnacji skóry zbyt duża ilość kosmetyków i składników aktywnych w nich zawartych może przynieść opłakane skutki. Nasza skóra może zostać przestymulowana, przez co efekt ich stosowania może być odwrotny od zamierzonego. Skupmy się na podstawach, takich jak odpowiednie oczyszczanie, nawilżanie i fotoprotekcja, a dopiero później stopniowo wprowadzajmy kosmetyki z substancjami aktywnymi, dopasowanymi indywidualnie do potrzeb naszej skóry. Nasi kosmetolodzy z przyjemnością pomogą Ci w tym procesie!

 

W świecie informacji związanych z prawidłową pielęgnacją skóry łatwo się zagubić, dlatego pamiętaj, że nie wszystko, co widzisz lub słyszysz, musi być prawdą. Zawsze szukaj źródeł potwierdzających te informacje i nie podążaj ślepo za modą, która nie zawsze jest dla nas dobrą drogą.

A jeśli masz jakieś wątpliwości, nie wiesz czy Twoja pielęgnacja nie zawiera błędów spowodowanych mitami skontaktuj się z naszymi kosmetologami i dobierz pielęgnację dopasowaną do potrzeb Twojej wymagającej skóry pod numerem +22 100 99 55 lub zapisz się na indywidualną, pogłębioną konsultację online lub stacjonarnie.