Centrum Obsługi Klienta działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-19:00 | +48 22 100 99 55.
Ulubione 0

Dodano produkt!

`

Świetne uzupełnienie

Artykuły kupowane przez innych

Przebarwienia na twarzy – jak powstają i jak je usunąć?

06 cze 2023 | autor: admin

Jak powstają przebarwienia na twarzy i jak je usunąć?

Przebarwienia to coraz częściej występujący problem na skórze twarzy. Odbierają nam pewność siebie, ale również dodają lat i postarzają skórę. Są także niezwykle ciężkie do usunięcia i tylko bardzo wyspecjalizowane kosmeceutyki są w stanie polepszyć wygląd skóry z przebarwieniami. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się jak pozbyć się przebarwień na twarzy, co stosować w przypadku hiperpigmentacji oraz w jaki sposób powstają.

Przebarwienia na twarzy – przyczyny powstawania

Przyczyny powstawania przebarwień są różne, zależne od czynników zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Jednak najczęściej przebarwienia na twarzy pojawiają się pod wpływem promieniowania słonecznego. Nieodpowiedzialne opalanie, brak stosowania kremu z filtrem, czy jego nieumiejętne użycie, to prosta droga do powstania trwałych, brązowych plam. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na naszą letnią pielęgnację, stosowanie kosmetyków nadmiernie złuszczających, czy stosowanie fotouczulających substancji – może bezpośrednio przyczynić się do powstawania przebarwień, ale także skutkować powstawaniem hiperpigemntacji w przeciągu kilku kolejnych lat.
Przebarwienia często są wynikiem wieloletnich zaniedbań. Należy uważać, jeśli jest się zwolennikiem medycyny naturalnej, ponieważ wiele ziół stosowanych doustnie (np. dziurawiec) uwarażliwia skórę na promieniowanie słoneczne i przyczynia się do problemów z nierównym kolorytem i brązowymi plamami. Wyjątkowo powinny chronić się również kobiety w ciąży, ponieważ burza hormonalna sprawia, że w tym okresie u wielu kobiet pojawiają się przebarwienia w kolorze kawy z mlekiem.

Brązowe (ciemne) przebarwienia twarzy

Brązowe przebarwienie to nic innego jak nadmiernie wyprodukowana melanina, która w znaczącej ilości znajduje się w żywych warstwach naskórka. Takie przebarwienia często określane są melazmą i najczęściej mają swoje podłoże w braku stosowania fotoprotekcji.
Melanina pełni funkcję naszego naturalnego antyoksydantu oraz ochrony przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego.
W skórze regularnie wystawianej na działanie UV może dojść do nadmiernej produkcji melaniny i powstania trwałych przebarwień. Takie plamy są trudno usuwalne z uwagi na swoje położenie – umiejscowione są w żywych warstwach naskórka, gdzie docierają tylko najbardziej nowoczesne kosmetyki.

Aby walczyć z tym rodzajem przebarwień potrzebujemy substancji remodelujących, np. retinolu oraz składników o bardzo dobrej przenikalności mających zdolność do niwelowania nadmiaru melaniny.

Czerwone przebarwienia twarzy

Przy skórze trądzikowej najczęściej po zmianach zapalnych zostaje czerwone „przebarwienie”. Określenie przebarwienie nie jest do końca precyzyjne, gdyż takie zmiany nie mają (jeszcze!) nic wspólnego z ciemnym pigmentem. Dobrze „pielęgnowane” nie pozostawiają po sobie śladu, jednak zaniedbane mogą się utrwalić i dodatkowo napigmentować brązowym barwinkiem.

Tego typu przebarwienia położone są w wyższych warstwach naskórka niż przebarwienia brązowe, przez co w terapii rozjaśniającej sprawdzą się zupełnie inne substancje aktywne, na przykład kwas askorbinowy czy traneksamowy.

Retinoidy na przebarwienia na twarzy

Co stosować na przebarwienia na twarzy? Najczęściej polecaną substancją jest retinol i inne pochodne witaminy A, z uwagi na swoje bardzo dobre właściwości penetrujące i remodelujące.
Przy regularnym stosowaniu retinoidów przebarwienia staną się jaśniejsze, a skóra znacząco wygładzona. Dawka terapeutyczna w przypadku przebarwień powinna być wysoka, a skóra bardzo dobrze przygotowana. Nie zapomnij więc o stopniowym budowaniu tolerancji na retinoidy. Na dobrze przygotowaną i zaznajomioną z tym składnikiem skórę, można zacząć aplikować bardzo aktywny produkt marki Dermaquest – Retinol Peptide Youth Serum. Najwyższe stężenie retinolu gwarantuje dobre efekty nawet w przypadku utrwalonych przebarwień.

Kwasy na przebarwienia

Najbardziej znane ze swoich właściwości rozjaśniających są kwasy: traneksamowy i kojowy. Tutaj warto zapamiętać, że kwas kojowy sprawdzi się w przypadku przebarwień głębokich (brązowych), a kwas traneksamowy świetnie poradzi sobie z przebarwieniami o podłożu naczyniowym (czerwonymi). Jeśli więc poszukujesz kosmetyku o bardzo szerokim działaniu rozjaśniającym wypróbuj SkinBrite Serum Advanced+ Dermaquest. Ten skoncentrowany kosmeceutyk działa na każdy rodzaj przebarwień, a zastosowane nośniki składników aktywnych gwarantują ich dotarcie nawet do głębokich warstw naskórka. W produkcie znajdziemy nie tylko oba wymienione kwasy, ale także inhibitory tyrozynazy, które hamują powstawanie nowych przebarwień. Dodatkowo, ekstrakt z grzybów shiitake, wspomoże rozjaśnianie przebarwień nawet tych najbardziej uporczywych typu melazma.

Witamina C na przebarwienia twarzy

Najbardziej klasycznym wyborem przy kuracji na przebarwienia to wybór kosmetyków z witaminą C. Ten składnik aktywny genialnie sprawdza się w przypadku przebarwień pozapalnych i w pielęgnacji mającej na celu wyrównanie kolorytu. Bardzo istotny jest rodzaj stosowanej witaminy C i jej stężenie. Kwas askorbinowy świetnie sprawdzi się na świeże przebarwienia, dlatego idealnym wyborem będzie 20% Vitamin C Serum od Dermomedica.
W przypadku utrwalonych, brązowych przebarwień sięgnij po witaminę C w formie lipofilowej,
BV-OSC. Ten rodzaj witaminy C został wprowadzony do naszego C Infusion Serum Advanced+ Dermaquest, które dodatkowo wzbogacone jest retinolem oraz bakuchiolem.

Fotoprotekcja 

Wszystkie wymienione powyżej kosmetyki będę miały ograniczoną efektywność,  jeśli nie będzie stosowana jedna prosta, ale fundamentalna zasada – codzienne stosowanie kremu SPF o pełnym spektrum. Promieniowanie słoneczne jest głównym powodem powstawania i pogłębiania się przebarwień. Bardzo istotne jest stosowanie kremu z wysoką ochroną SPF 50, jakim jest na przykład  SunArmor SPF50  Dermaquest, chroniący nie tylko przed promieniowaniem UVA, UVB, ale też przed HEV i IR.

Zabiegi na przebarwienia na twarzy

Odpowiednią pielęgnacje warto połączyć z zabiegami w gabinecie kosmetologicznymi. Marka Dermaquest oferuje specjalistyczne programy terapeutyczne dla skór z każdym rodzajem przebarwień. Znajdź w swojej okolicy gabinet współpracujący, możesz to zrobić przed naszą stronę- https://dermocity.pl/find-us i zapytaj o zabieg MangoPeel, Retexture BritePeel lub Vitamin C Peel i ciesz się piękną skórą.