Centrum Obsługi Klienta działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-19:00 | +48 22 100 99 55.
Ulubione 0

Dodano produkt!

`

Świetne uzupełnienie

Artykuły kupowane przez innych

Zagrożenie z powietrza, czyli czego nie wiesz o wolnych rodnikach? Najskuteczniejsze składniki antyoksydacyjne!

10 maj 2024 | autor: admin

W czasach powszechnego rozwoju i urbanizacji nasza skóra jest narażona na wiele czynników, które mogą przyspieszać jej starzenie się i powodować różnego rodzaju problemy. Jednym z głównych zagrożeń dla naszej skóry są wolne rodniki. Czym one dokładnie są i jakie mają działanie na naszą skórę? I co możemy zrobić, aby się przed nimi chronić?

Wolne rodniki i skóra

Zanim przejdziemy do skutków działania wolnych rodników na naszą skórę, warto zrozumieć, czym tak naprawdę są. Wolne rodniki to niestabilne, bardzo reaktywne cząsteczki. Z powodu swojej niestabilności, wchodzą w reakcje ze wszystkim z czym mogą i co napotkają na swojej drodze, powodują przy tym uszkodzenia komórek skóry. Jednak najbardziej niebezpiecznym czyni je fakt, że początkują reakcje łańcuchową. Wolny rodnik stabilizuje się kosztem cząsteczki z którą wszedł w reakcje, po której to ona staje się nowym wolnym rodnikiem.

Skutkiem działania wolnych rodników jest degradacja kolagenu i elastyny, co prowadzi do utraty jędrności i elastyczności skóry.
Z kolei to prowadzi do powstawania zmarszczek, przebarwień i widocznego poszarzenia kolorytu skóry (tzw. „skóra palacza”).

 

Zanieczyszczenia atmosferyczne jako źródło wolnych rodników

Głównym źródłem wolnych rodników są zanieczyszczenia powietrza. Na przykład: smog, spaliny samochodowe i dym papierosowy.
Ponadto, promieniowanie UV również generuje wolne rodniki, które mogą powodować uszkodzenia DNA komórek skóry.

Warto pamiętać, że proces tworzenia się wolnych rodników zachodzi także naturalnie w naszym organizmie, jednak ten wyposażony jest w mechanizmy, które pozwalają sobie z nimi radzić. Problemem jest nadwyżka wolnych rodników w naszym otoczeniu. Gdy jest ich za dużo, systemy obronne, w które wyposażyła nas natura nie dają rady pozbyć się wszystkich. Najbardziej narażone są osoby żyjące w dużych miastach i na terenach przemysłowych.

 

Najskuteczniejsze składniki chroniące przed wolnymi rodnikami

Jeśli chcesz zapobiec spustoszeniu, jakie sieją wolne rodniki w kontakcie ze skórą lub jesteś osobą szczególnie narażoną (żyjesz w dużym mieście, często się stresujesz, na terenie Twojego miejsca zamieszkania często ogłaszane są alarmy smogowe) to przygotowaliśmy dla Ciebie listę składników antyoksydacyjnych. Oznacza to, że zapobiegają procesowi oksydacji, czyli reakcji wolnego rodnika z cząsteczką – w tym wypadku, komórkami Twojej skóry.

 

Witamina C

Witamina C jest jednym z najpotężniejszych antyoksydantów, które neutralizują wolne rodniki. Działa nie tylko ochronnie, ale również rozjaśnia skórę, poprawia jej teksturę i wspomaga produkcję kolagenu, co przyczynia się do poprawy elastyczności skóry. Wprowadzając witaminę C do swojej rutyny pielęgnacyjnej, możesz skutecznie chronić swoją skórę przed uszkodzeniem spowodowanym przez wolne rodniki.

Jaki produkt polecamy?

C INFUSION TX MASK – ta intensywnie regenerująca maseczka zawierająca witaminę C jest doskonałym rozwiązaniem dla skóry potrzebującej rewitalizacji. Jej unikalna formuła pomaga wzmocnić i ochronić skórę przed działaniem wolnych rodników, jednocześnie poprawiając jej jędrność
i elastyczność. Twoja skóra przy regularnym szybko odzyska blask i promienny wygląd!

 

Witamina E

Kolejnym składnikiem o działaniu antyoksydacyjnym jest witamina E. Chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, nawilża ją i regeneruje. Nazywana „witaminą młodości” zapobiega procesowi oksydacji od zewnątrz i od wewnątrz.

 

Kwas ferulowy

Kwas ferulowy jest silnym przeciwutleniaczem, który występuje naturalnie w roślinach, takich jak zboża, nasiona i owoce.
Jest jednym z najskuteczniejszych składników w walce z wolnymi rodnikami. Kwas ferulowy działa nie tylko jako antyoksydant, ale również jako składnik przeciwbakteryjny i przeciwzapalny. Chroni skórę przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, zapobiega fotostarzeniu, poprawia koloryt skóry i redukuje widoczność przebarwień. Stanowi idealny duet z witaminą C.

Jaki produkt polecamy?

VITAMIN C+E SERUM – to prawdziwa bomba antyoksydantów. Znajdziesz tutaj wszystkie wymienione wyżej składniki: witaminę C, E i kwas ferulowy.
Jest to idealne serum pod krem SPF do codziennej pielęgnacji porannej. Twoja skóra stanie się bardziej promienna, nawilżona i co najważniejsze, będzie chroniona przed negatywnym wpływem wolnych rodników.

 

Resweratrol

Resweratrol to flawonoid, który występuje przede wszystkim w czerwonym winie, jagodach i orzechach. Posiada silne właściwości przeciwutleniające
i przeciwzapalne. Dodatkowo, ma zdolność hamowania enzymów, które niszczą kolagen i elastynę, więc bezpośrednio przyczynia się do zachowania młodzieńczego wyglądu skóry.

Jaki produkt polecamy?

RESVERATROL MINERAL CREAM SPF 30 – ten kremowy, lekki i nielepiący się krem SPF nie tylko chroni Twoją skórę przed działaniem wolnych rodników, ale także przed szkodliwym promieniowaniem UV. W 100% bezpieczna formulacja oparta wyłącznie na filtrach fizycznych zapewnia bardzo dobrą ochronę dla każdego typu skóry. Codzienna, poranna pielęgnacja z użyciem tego kremu SPF i VITAMIN C+E SERUM zapewni Ci bardzo szeroką ochronę przed przedwczesnym starzeniem się.

 

Koenzym Q10

Koenzym Q10 jest naturalnie występującym związkiem w naszym organizmie. Jest nie tylko niezwykle ważny dla poprawnego funkcjonowania naszej skóry, ale także pełni rolę potężnego antyoksydantu.

Jaki produkt polecamy?

NOURISHING PEPTIDE RICH – bogaty krem nawilżający. Zawiera koenzym Q10 oraz szereg innych składników odżywczych i przeciwstarzeniowych. Innowacyjna formuła, sprawia, że wspomaga on regenerację skóry, chroni ją przed wolnymi rodnikami i poprawia jej elastyczność.

 

Pielęgnacja antyoksydacyjna – podsumowanie

Wolne rodniki stanowią poważne zagrożenie dla naszej skóry. Przyspieszają proces starzenia się się skóry, powodują pogłębianie się zmarszczek, poszarzenie kolorytu, utratę blasku i często także przebarwienia. Istnieje jednak wiele skutecznych składników kosmetycznych, które mogą pomóc nam w ochronie przed nimi. Pamiętaj, że regularne stosowanie odpowiednich produktów kosmetycznych oraz dbanie o zdrowy styl życia, takie jak zdrowa dieta i unikanie palenia papierosów, pomogą w zmniejszeniu ryzyka działania wolnych rodników na Twoją skórę.

 

Jeśli nadal się wahasz i nie jesteś pewny/a czy polecane produkty spełnią Twoje oczekiwania i czy pasują do Twojej skóry , skorzystaj z darmowej porady naszego Kosmetologa pod telefonem: 22 100 99 55.